Exkurze v Praze

Tady je jejich reportáž:

Ani brzké vstávání nás neodradilo, někteří spánek doháněli ve vlaku. Energii jsme potřebovali, protože nás čekal bohatý program.

Ihned po ubytování jsme vyrazili do Národního muzea, nejvíce nás zaujala expozice Evoluce. Po prohlídce jsme zamířili k lanovce, která nás vyvezla na Petřín.

Procházkou jsme scházeli kolem Lorety k Hradu. Měli jsme štěstí, zrovna probíhala výměna Hradní stráže. Někteří spolužáci si vyzkoušeli, zda by výškou již mohli být jejími členy. Zjistili jsme, že jeden z nás by se do strážní budky nevešel.

Od Hradu naše kroky mířily přes Nerudovu ulici kolem Sněmovny ČR až k Valdštejnskému paláci, kde sídlí Senát. V něm jsme měli domluvenou komentovanou prohlídku, která byla zakončená v hlasovacím sálu. Valdštejnskými zahradami jsme se dostali ke Karlovu mostu a pak pokračovali na Staroměstské náměstí. Chvíli jsme počkali na Orloj a pak už jsme zamířili do hotelu.

Druhý den ráno jsme museli opět brzy vstávat, protože na nás čekal průvodce v Národním divadle. Začali jsme ve sklepení u základních kamenů a skončili na střeše u trig.

Naše exkurze pokračovala prohlídkou Židovského města – synagog a hřbitova, na kterém je pochován i legendami opředený rabi Löw.

Dvoudenní putování Prahou jsme zakončili v Národním památníku Heydrichiády, v chrámu sv. Cyrila a Metoděje. Všichni jsme se shodli, že na nás nejvíce zapůsobila právě tato poslední památka. Krypta i kůr chrámu, kde se parašutisté ukrývali, bránili a dobrovolně ukončili své životy. Dojem možná umocnily původní stopy kulek a i to, že jsme ve škole zhlédli film Anthropoid.

Celou zpáteční cestu domů jsme se úspěšně bránili únavě a ve vlaku využili posledních společných chvilek. Bylo super po tak dlouhé době zase společně někam na delší dobu vyrazit. Už teď plánujeme, co bychom mohli příště podniknout. Držte nám palce, ať nám to Covid nepřekazí.

Třída 8.C


Zobrazení: Alba | Podle data

Praha