Mladý zahrádkář

Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu v Karviné pořádalo v pátek 17. května 2019 oblastní kolo soutěže Mladý zahrádkář, které probíhalo v areálu Stanice mladých přírodovědců v Karviné Ráji.

Soutěž se skládala ze dvou částí. Teoretická část - soutěžilo se formou testů, poznávací část - soutěž v určování semen, plevelů, léčivek, okrasných rostlin, větví ovocných stromů a keřů.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích:

  • mladší žáci (4. - 6. třída)
  • starší žáci   (7. - 9. třída).

V době vyhodnocování testů si soutěžící prohlídli minizoo ve Stanici mladých přírodovědců a dostali občerstvení. Nejvíce je zaujal chov hadů.

Na závěr všichni se shromáždili v kulturní místnosti a byli seznámeni se správnými výsledky a soutěž byla organizátory vyhodnocena. Naši školu Slezská 850 reprezentovaly 2 žákyně v kategorii starší žáci/žákyně, které i v letošním roce se na soutěž připravovaly. Jedna žákyně se umístila na 3. místě, druhá na 4. místě. Děvčata se umístila na předních místech, za účast v soutěži byly odměněny diplomem, drobnými cenami a květinami.

Děvčata odcházela velmi nadšená a plná nových zážitků. Už se těší na příští soutěž.

Děkujeme soutěžícím za jejich přípravu a reprezentaci školy v soutěži a Českému zahrádkářskému svazu v Karviné za skvělou organizaci celé akce.

Mgr. Věra Skybíková

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Mladý zahrádkář