Stránka není přístupná

Tato stránka není přístupná nebo je pro návštěvníky skrytá. Pokračovat můžete na mapu webu.

Pokyny pro vycházející žáky

Ve stručnosti vám zde poskytujeme první informace, které se vám budou hodit při volbě povolání.

 

Milí žáci,

v letošním školním roce se již budete rozhodovat o budoucím povolání, odevzdávat přihlášky a zápisový lístek na střední školy.

Veškeré informace se dozvíte od výchovné poradkyně, také na nástěnce ve druhém patře školy, na internetových stránkách naší školy a internetových stránkách středních škol, od třídních učitelek a také od vyučujících předmětu pracovní činnosti.

 

  1. Konzultační hodiny výchovné poradkyně jsou každé úterý v 9:45 – 10:45 a pro žáky i o velké přestávce. Je možné si domluvit jiný termín, v případě potřeby problém řešíme ihned.
  2. Do 30. listopadu musí být odevzdaná přihláška na střední umělecké školy nebo školy, kde se koná talentová zkouška. Je třeba si vyhledat na internetu termín dnů otevřených dveří, požadavky školy apod. Pokud nám poskytnete potřebné údaje, vytiskneme vám vypsanou přihlášku, kterou si zkontrolujete a odevzdáte na příslušnou střední školu.
  3. Přihlášku je možné si také stáhnout z internetu, vypsat si ji a známky potvrdit školou nebo doložit opisy vysvědčení.
  4. Na zbývající střední školy se odevzdávají přihlášky do 28. února. Postup je stejný.
  5. Žáci by měli dostat Atlasy školství. Každý by měl mít svůj. Jakmile budou k dispozici, rozdám je.
  6. Ve škole se budou také konat besedy s náborovými pracovníky středních škol, proběhne Burza škol v Domě kultury v Orlové, žáci pojedou na Informační a poradenské středisko do Karviné. V rámci předmětu pracovní činnosti – volba povolání budou žáci v rámci možností navštěvovat podniky, závody a školy v našem okolí.
  7. Žáci mohou využít nabídky Pedagogicko-psychologické poradny v Orlové a nechat si poradit s volbou budoucího povolání. Informujte se na tuto možnost přímo na PPP v Orlové a telefonicky se objednejte. Také si můžete domluvit individuální schůzku na Informačním a poradenském středisku v Karviné, kde vám ochotně pomohou s výběrem střední školy.

 

 

Přidáno 11. 9. 2018, autor: správce webu